Reklama

Reklama

Onet: Marszałek Kuchciński latał też helikopterem

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński do rodzinnych lotów wykorzystywał nie tylko rządowe samoloty, ale także wojskowe helikoptery – poinformował Andrzej Stankiewicz z Onetu. Portal dysponuje dokumentami potwierdzającymi taki lot. Miał odbyć się jesienią minionego roku.

Jak informuje Onet, zamawianiem lotów dla Marka Kuchcińskiego zajmuje się szefowa jego gabinetu Katarzyna Mącznik. Portal dysponuje kopią zamówienia na lot, które Mącznik wysłała do dowódcy generalnego Sił Zbrojnych. To jemu podlega wojskowe lotnictwo transportowe.

Wojsko wyznaczyło do lotu Kuchcińskiego śmigłowiec Sokół - czytamy. Lot miał się odbyć 15 września na trasie Warszawa-Rzeszów. Stąd blisko do domu marszałka w Przemyślu. Powrót miał nastąpić dnia następnego.

Poza Kuchcińskim oraz ochraniającym go oficerem Służby Ochrony Państwa, w wykazie wpisany jest także "Kuchciński Zbigniew Szymon", czyli syn marszałka.

Reklama

Rodzinne loty Kuchcińskiego

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Radio Zet podało, że marszałek Sejmu latał rządowymi samolotami wraz z rodziną. Według informacji posłów opozycji, w ostatnich pięciu kwartałach zgłoszono w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych ok. 100 zapotrzebowań na loty marszałka Sejmu między Warszawą a Rzeszowem. Nie wiadomo, ile z tych lotów się odbyło.

Po tych informacjach w poniedziałek dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka poinformował, że Kuchciński wpłacił 5 tys. zł na Klinikę Budzik działającą przy Centrum Zdrowia Dziecka oraz 10 tys. zł na Caritas Polska w zamian za 23 loty samolotem rządowym, w których towarzyszyli mu członkowie rodziny.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy