Reklama

Olsztyn: Wyznaczono termin procesu matki oskarżonej o zabójstwo niemowlęcia

Na 28 grudnia Sąd Okręgowy w Olsztynie wyznaczył pierwszy termin rozprawy w procesie Renaty G. oskarżonej o pozbawienie życia swojego półtoramiesięcznego syna Szymona. Kobiecie grozi kara do 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego więzienia.

Jak podał PAP rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski, akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął do Sądu Okręgowego w Olsztynie pod koniec października. 

Prokurator zarzucił 29-letniej Renacie G., że w mieszkaniu w Olsztynie, pozbawiła życia półtoramiesięcznego syna Szymona. Stało się to w lutym tego roku.  

Według ustaleń prokuratury kobieta kilkukrotnie uderzyła głową i ciałem dziecka o twarde podłoże. Chłopiec w wyniku tych uderzeń doznał poważnych obrażeń głowy. Zmarł jeszcze tego samego dnia w godzinach wieczornych w szpitalu.  

Reklama

Renata G. kilkakrotnie zmieniała swoje wyjaśnienia składane przed prokuratorem.  

Przesłuchana w charakterze podejrzanej początkowo nie przyznała się do zarzucanego jej czynu, wskazując m.in., że doszło do nieszczęśliwego wypadku, polegającego na upuszczeniu niemowlęcia z rąk na podłogę. 

Następnie, w toku śledztwa, przyznała się do przedstawionego jej zarzutu, a swoje zachowanie tłumaczyła utrzymującym się złym stanem psychicznym. Jednak podczas kolejnego przesłuchania ponownie nie przyznała się do winy. 

Renata G. jest obecnie tymczasowo aresztowana.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy