Reklama

Reklama

OKO.press: Lewica wystawi kobietę w wyborach prezydenckich

Włodzimierz Czarzasty, Adrian Zandberg i Robert Biedroń zdecydowali, że Lewica wystawi w wyborach prezydenckich kobietę. Jej nazwisko ma być na razie najpilniej strzeżoną tajemnicą - informuje OKO.press.

Według portalu, decyzja ma być ogłoszona po 14 grudnia, jeśli kandydatka zgodzi się na start. Na ten dzień zaplanowane są zjazdy krajowe SLD i Wiosny, które mają zakończyć się ogłoszeniem zjednoczenia obu partii. 

Decyzję odnośnie do tego, kto wystartuje w wyborach prezydenckich podejmują na Lewicy "trzej tenorzy": Czarzasty, Zandberg i Biedroń. 

Jak podaje OKO.press, wśród potencjalnych kandydatek na prezydenta w wewnętrznej dyskusji na lewicy wymieniane są: senator Gabriela Morawska-Stanecka, posłanka Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, działaczka miejska z Białegostoku Katarzyna Sztop-Rutkowska, posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, działaczka miejska z Trójmiasta Jolanta Banach. 

Pojawiają się też nazwiska Danuty Hübner, europosłanki wybranej z list PO, a nawet Barbary Nowackiej, która dostała się do Sejmu w ramach Koalicji Obywatelskiej.

Wcześniej wśród kandydatów wymieniani byli Biedroń i Zandberg.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama