Reklama

Reklama

Ogromne poparcie dla protestujących w Sejmie

"Protest osób niepełnosprawnych w Sejmie popiera ponad sto fundacji i stowarzyszeń z całego kraju. Liczymy, że rząd się ugnie i rozwiąże problem, przez który tutaj jesteśmy" - powiedziała w sobotę Alicja Jochymek, jedna z protestujących w Sejmie matek osób niepełnosprawnych.

"Nas wspierają stowarzyszenia, fundacje. (...) Są także tysiące osób niepełnosprawnych i opiekunów spotykających się na wiecach poparcia, jakie odbywają się w wielu polskich miastach w tym w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Katowicach i Bydgoszczy"- powiedziała Jochymek podczas sobotniej konferencji prasowej w Sejmie.

Odniosła się w ten sposób do słów minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej, która mówiła wcześniej na konferencji prasowej, że do rządu docierają kolejne sygnały wsparcia dla przedstawionych propozycji w sprawie niepełnosprawnych oraz apele o zakończenie ich protestu.

Reklama

Jochymek odczytała część listy blisko stu stowarzyszeń i fundacji z całej Polski popierających postulaty protestujących w Sejmie. Wśród nich znalazła się m.in. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Polska Akcja Humanitarna oraz Fundacja Anny Dymnej "Mimo Wszystko".

Jochymek zapewniła, że lista jest na bieżąco aktualizowana i dopisywane są do niej kolejne podmioty solidaryzujące się z protestującymi niepełnosprawnymi. "Liczymy na to, że rząd się ugnie i rozwiąże problem, przez który tutaj (w Sejmie) jesteśmy - dodała.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy