Reklama

Reklama

Odpowiedź rosyjskiego MSZ na słowa ministra Waszczykowskiego

Rosyjskie MSZ odniosło się do wypowiedzi ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego, która padła na antenie TVN 24 19 grudnia. Szef polskiej dyplomacji powiedział między innymi, że "klucze do poprawy sytuacji polsko-rosyjskiej leżą w Moskwie. Jak widać, Rosja po te klucze nie chce sięgnąć".

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Marija Zacharowa napisała w komentarzu, że "pomysłowość polskich polityków w dążeniu do przerzucenia odpowiedzialność za oziębienie rosyjsko-polskich stosunków na Rosję zdumiewa". Jej zdaniem dialog między Moskwą i Warszawą został wstrzymany z inicjatywy strony polskiej. 

Dalej Marija Zacharowa pisze, że winę za pogorszenie relacji można byłoby obarczyć poprzedni polski rząd - co - jak zaznaczyła - nawet byłoby sprawiedliwe. Jednak - jej zdaniem - "przedstawiciele nowych władz Polski wypowiadają się pod adresem Rosji jeszcze mocniej". 

Reklama

Marija Zacharowa odniosła się też do słów ministra Waszczykowskiego dotyczących zorganizowania konsultacji na poziomie wiceministrów w Moskwie, aby prowadzić dialog z Rosją. Powiedziała, że strona rosyjska gotowa jest do takiego kontaktu "przy rozumieniu tego, że będzie on miał konstruktywny charakter i realnie będzie sprzyjać stworzeniu przesłanek do polepszenia dwustronnych stosunków". 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje