Reklama

Reklama

Obszerny regulamin korzystania z rządowych ławek

Osoby oczekujące na skorzystanie z ławki powinny znajdować się poza obrębem całej instalacji w odległości 1,5 metra, na ławce mogą przebywać maksymalnie trzy osoby, zabronione jest korzystanie i przebywanie na ławce ze zwierzętami - to tylko kilka z punktów instrukcji korzystania z rządowych ławek, które pojawiały się w polskich miastach.

Biało-czerwone kontury Polski a w nich, na podwyższeniu, ławka. Za nią umieszczono kilka stopni, dzięki którym można wspiąć się na instalację. 

Tak wyglądające ławki to inicjatywa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Są one elementem kampanii społecznej "Inwestycje z polską flagą". 

Nie byłoby w nich nic szokującego, gdyby nie regulamin korzystania z ławek, który wzbudza śmiech i jest chętnie komentowany przez internautów. 

Ławka "z polską flagą". Regulamin korzystania

Regulamin użytkowania ławek składa się z 15. punktów. Z pierwszego z nich dowiadujemy się, że ławka to instalacja przeznaczona do wypoczynku, która składa się z siedziska, stelaży w kształcie konturów Polski wraz z podestem, schodami i postumentem zabezpieczonym łańcuchem. 

Reklama

Później zostajemy poinformowani, że osoby, które chcą skorzystać z ławki muszą zapoznać się z jej regulaminem. 

W instrukcji korzystania podano też, że na ławce mogą przebywać maksymalnie trzy osoby, przy czym łączne obciążenie nie może przekroczyć 225 kilogramów. 

W punkcie siódmym wymieniono, czego zabrania się podczas korzystania z ławki. Są to: stawanie na ławce, siadanie na oparciu, skakanie i zeskakiwanie z ławki, siadanie i przebywanie na uszkodzonej ławce, używanie urządzeń nagłośniających i innych wywołujących hałas, korzystanie z otwartego ognia. 

Do ognia wrócono jeszcze w punkcie dziewiątym: "Na ławce i w jej bezpośredniej przestrzeni obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania napojów alkoholowych, środków psychotropowych i odurzających, palenia tytoniu, papierosów elektronicznych oraz używania otartego ognia" - czytamy. 

Ważne jest też, by nie stać za blisko ławki, gdzie czeka się na możliwość skorzystania a niej. "Osoby oczekujące na skorzystanie z ławki powinny znajdować się poza obrębem całej instalacji w odległości 1,5 metra" - uszczegółowiono. 

Zabronione jest też korzystanie i przebywanie na ławce ze zwierzętami. 

Na końcu regulaminu umieszczono też numer alarmowy do administratora instalacji. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy