Reklama

Reklama

Obrady liderów Zjednoczonej Prawicy. Rozmawiali o Sądzie Najwyższym

Owocne i merytoryczne - tak o spotkaniu liderów Zjednoczonej Prawicy mówiła jedna z osób, znająca kulisy rozmów. Wśród poruszonych zagadnień były między innymi projekt ustawy o Sądzie Najwyższym i termin wyborów.

We wtorek po południu doszło do spotkania liderów Zjednoczonej Prawicy, w którym udział wzięli m.in. szefowie: PiS - Jarosław Kaczyński, Solidarnej Polski - Zbigniew Ziobro, Partii Republikańskiej - Adam Bielan i Stowarzyszenia OdNowa - Marcin Ociepa. W spotkaniu uczestniczyli także Sekretarz Generalny PiS Krzysztof Sobolewski, szef klubu PiS Ryszard Terlecki, a także lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

- To było merytoryczne spotkanie dotyczące przyszłości koalicji i dalszych planów legislacyjnych - powiedział PAP jeden z polityków koalicji, znający kulisy rozmów. Jak dodał, spotkanie odbyło się w pełnym konsensusie. - Padła też zapowiedź kolejnych podobnych spotkań - zaznaczył.

Reklama

Wybory w konstytucyjnym terminie

Drugi rozmówca PAP, który uczestniczył w spotkaniu, podkreśla, że "ani słowem nie było na nim mowy o listach wyborczych". Prezes PiS miał powiedzieć, że wybory odbędą się w terminie konstytucyjnym.

- To było merytoryczne spotkanie w temacie reformy Sądu Najwyższego, czyli także Krajowy Plan Odbudowy w tle, a każdy z uczestników podnosił kwestie, które go interesują - powiedział polityk.

W czwartek komisja sprawiedliwości i praw człowieka ma kontynuować prace nad prezydenckim projektem ustawy o Sądzie Najwyższym, zakładającym likwidację Izby Dyscyplinarnej. Według wstępnego porządku obrad, który znajduje się na stronie Sejmu, posłowie mają się zająć projektem ustawy o SN na posiedzeniu 25-26 maja.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy