Reklama

Obrady kierownictwa PiS na Nowogrodzkiej. Chodzi o Solidarną Polskę?

Posiedzenie prezydium Prawa i Sprawiedliwości z udziałem m.in. prezesa Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego oraz wicepremiera, szefa MON Mariusza Błaszczaka i Jacka Sasina rozpoczęło się w środę o godzinie 14:00. Nieoficjalnie wśród omawianych tematów jest sytuacja w Zjednoczonej Prawicy i narastająca rozbieżność pomiędzy PiS a Solidarną Polską oraz ewentualne transfery polityczne do partii rządzącej. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki przyznał, że "są różnice zdań", przypomniał także dziennikarzom o głosowaniu ws. wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry.

W siedzibie PiS zwołano w środę po południu posiedzenie władz ugrupowania, najprawdopodobniej w sprawie współkoalicjanta - Solidarnej Polski.

Terlecki: Spór to za dużo powiedziane

Spotkanie prezydium Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęło się około godz. 14:00, ustalił reporter Polsat News Bryan Kasprzyk. Bierze w nim udział lider PiS Jarosław Kaczyński.

Jest także obecny premier Mateusz Morawiecki, minister obrony i wicepremier Mariusz Błaszczak, a także Jacek Sasin.

Tematów rozmów może być kilka - informuje Polsat News. Pierwszy z nich to tarcia na linii Prawo i Sprawiedliwość - Solidarna Polska oraz bezpośrednio między premierem Mateuszem Morawieckim a ministrem sprawiedliwości Zbigniewem Ziobrą. Nieoficjalnie wiadomo, że podczas wtorkowego posiedzenia rządu miało dojść do wymiany zdań pomiędzy obydwoma politykami.

Reklama

Zapytany po południu o treść rozmów i spór między Mateuszem Morawieckim, a Zbigniewem Ziobrą wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki łagodził charakter konfliktu.

- Spór to może za dużo powiedziane. Są różnice zdań w różnych kwestiach, ale one nas szczęśliwie jeszcze nie dzielą - powiedział Terlecki.

- Zobaczymy jak wypadnie głosowanie w następnym tygodniu - powiedział. Zapytany o zaostrzenie różnicy zdań i o to, że Zbigniew Ziobro "już otwarcie wypowiada się przeciw premierowi Morawieckiemu" odpowiedział, że "wtedy nie byłoby możliwości głosowania przeciwko wotum nieufności". 

Chodzi o złożony przez opozycję wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. - Najprawdopodobniej będzie on rozpatrzony na kolejnym posiedzeniu Sejmu - przekazał w środę rzecznik PiS Rafał Bochenek. 

Bochenek dodał, że "w klubie PiS zawsze obowiązuje dyscyplina, jeżeli chodzi o głosowania".

Różnica zdań w sprawie funduszy z KPO

Drugi temat to posiedzenie połączonych komisji finansów publicznych i obrony narodowej, które również miało miejsce we wtorek. Na wniosek posłanki Solidarnej Polski zostało ono niespodziewanie - ku zaskoczeniu posłów PiS - odroczone.

Prezydium ma zajmować się także różnicą zdań między PiS a Solidarną Polską ws. Krajowego Planu Odbudowy i negocjacji z Unią Europejską.

Zbigniew Ziobro: Zawiesić system ETS w Polsce!

Według Polsat News chodzić może także o ewentualne transfery polityczne i przejście nowych polityków do partii Jarosława Kaczyńskiego.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy