Reklama

Reklama

Oblodzenia i zamiecie śnieżne. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem, zawiejami i zamieciami śnieżnymi oraz intensywnymi opadami śniegu i marznącego deszczu. Obowiązują one na terenie całego kraju.

Alerty o oblodzeniach wydano niemal dla całego kraju. Obowiązują w centralnej, południowej, zachodniej i wschodniej części Polski.

W tych regionach IMGW prognozuje zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura powietrza obniży się do około -5 st. C, temperatura minimalna przy gruncie około -8 st. C. Ujemna temperatura powietrza utrzyma się do godzin porannych we wtorek, a w niektórych częściach kraju nawet do środy.

Zawieje i zamiecie na południu kraju

Z kolei na północy i północnym wschodzie Polski synoptycy ostrzegają przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi, spowodowanymi opadami śniegu oraz wiatrem o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 65 km/h. Wiatr będzie wiał z północy i północnego zachodu.

Reklama

Ponadto, na południu kraju, prognozowane są słabe opady marznącego deszczu oraz mżawki powodujące gołoledź.

Alerty pierwszego stopnia, ze względu na opady marznącego deszczu, obowiązują na południu Dolnego Śląska i Opolszczyzny oraz na Śląsku i w Małopolsce oraz w województwie świętokrzyskim. Na tym obszarze rano drogi i chodniki mogą być śliskie.Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy