Reklama

Reklama

​Obchody Dnia Myśli Braterskiej. Prezydent złożył życzenia harcerzom

"W Dniu Myśli Braterskiej przekazuję serdeczny uścisk dłoni moim Przyjaciołom z harcerskich lat oraz wszystkim Druhnom i Druhom - Harcerkom i Harcerzom oraz Skautkom i Skautom" - napisał Andrzej Duda na Twitterze, publikując przy okazji zdjęcie z czasów, gdy sam był harcerzem.

Prezydent złożył na Twitterze życzenia zarówno tym, którzy nadal są w czynnej służbie, jak i tym, którzy pozostają harcerzami i skautami w sercu. "Proszę, przyjmijcie ode mnie bratnie słowo..." - napisał Andrzej Duda, który w młodości także był harcerzem. Z tych czasów pochodzi opublikowane przez niego razem z życzeniami zdjęcie.  

Dzień Myśli Braterskiej przypada 22 lutego. Jest to święto przyjaźni obchodzone co roku przez harcerzy i skautów na całym świecie, w rocznicę urodzin twórcy skautingu Roberta Baden-Powella.

Z tej okazji prezydent Andrzej Duda spotkał się w poniedziałek na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego z przedstawicielami krajowych organizacji harcerskich i skautingowych.

Reklama

Podziękowania dla harcerzy

Andrzej Duda dziękował harcerzom za ich zaangażowanie w walce z pandemią. Prezydent zwracał uwagę na to, że w czasie tych zmagań stanęli na wysokości zadania.

- Ilekroć mówiło się, że ruch harcerski ulega osłabieniu, że żyjemy w czasach wielkiej komercji, to właśnie takie sytuacje, jak pandemia koronawirusa pokazują, że są w życiu rzeczy ważniejsze, które liczą się bardziej. Że są tacy, którzy potrafią je dostrzec i potrafią być, kiedy innych brakuje, kiedy potrzeba odwagi, determinacji. Tacy właśnie są harcerze - podkreślał.

Darmowy program - rozlicz PIT 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy