Reklama

Reklama

O. Rydzyk prosi o datki na wóz transmisyjny za 5 mln zł

Radio Maryja, jak co roku, organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę. Ojciec Tadeusz Rydzyk w specjalnym komunikacie, zachęcającym do udziału w wydarzeniu, poprosił wiernych o datki na nowy telewizyjny samochód transmisyjny. Ma on zostać poświęcony właśnie na Jasnej Górze, a jego koszt to 5 mln zł.

"To już 28. nasza pielgrzymka. Teraz idziemy przepraszać za wszystkie przeciw Panu Bogu i naszej Królowej zniewagi, bluźnierstwa i świętokradztwa, jakich w naszej ojczyźnie nie było nawet w czasach ateizmu komunistycznego" - powiedział o. Tadeusz Rydzyk.

"Idziemy wszyscy, którzy kochają Pana Boga, Matkę Najświętszą, Kościół i Polskę prosić, by jeszcze raz Matka Najświętsza uratowała Polskę i każdego: począwszy od dzieci i młodzieży, całą Ojczyznę i Polonię, przed potopem ateizacji i demoralizacji, jakich w tej chwili przeżywamy" - kontynuował.

Reklama

Informując o programie pielgrzymki, o. Rydzyk powiadomił wiernych, że na Jasnej Górze odbędzie się poświęcenie nowego telewizyjnego wozu transmisyjnego.

"Dotychczasowy ma już 16 lat i przynajmniej 700 tys. km przebiegu. Wyposażenie do transmisji jest już bardzo zużyte. Samochód z wyposażeniem do transmisji kosztuje ponad 5 mln zł. To są duże pieniądze. To bardzo dużo dla nas, ale taniej już nie da się zrobić czegoś takiego. Na ten samochód musieliśmy wziąć pożyczkę. Dlatego także w tym roku, a może jeszcze bardziej niż w inne lata, prosimy o pomoc, o symboliczną "Różę" dla Matki Najświętszej - dla Jej radia, bo to jest Jej radio" - przekonywał redemptorysta.

Przekazał też szczegółowe wskazówki co do sposobu składania datków.

"Te ofiary składamy w małych namiotach pomiędzy namiotami Fundacji "Nasza Przyszłość", w małych kopertach, podpisanych imieniem, nazwiskiem i adresem dla podziękowania - równocześnie zaznaczenia, że ofiara doszła. Wkładamy je do skarbon dostosowanych do małych, a nie wielkich kopert. Nie wielkie koperty. Tej wielkiej koperty nie da rady włożyć do takiej skarbony, a nie chcielibyśmy, aby to było gdzieś z boku. Niech się to nigdzie nie zapląta. Niech dotrze pod właściwy adres" - poinformował.

Pielgrzymka odbędzie się w dniach 13-14 lipca. Pełny komunikat w tej sprawie o. Tadeusza Rydzyka można znaleźć na stronie Radia Maryja. 

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama