Reklama

Reklama

O 12 spotkanie kierownictw klubów PO i Nowoczesnej

Na godz. 12 w Sejmie zaplanowano spotkanie kierownictw klubów PO i Nowoczesnej. Tematem rozmów ma być m.in. przygotowany przez Platformę wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło.

Informację o spotkaniu potwierdzili wiceprzewodniczący klubów parlamentarnych PO Andrzej Halicki i Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Kandydatem PO na nowego premiera jest lider partii Grzegorz Schetyna. 

Liderzy Nowoczesnej już kilkakrotnie deklarowali, że nie zamierzają bronić rządu Prawa i Sprawiedliwości. We wtorek szef klubu PO Sławomir Neumann rozmawiał m.in. o wniosku o wotum nieufności z wiceprzewodniczącym klubu PSL Markiem Sawickim. 

Polityk Stronnictwa mówił po spotkaniu, że żadna ostateczna decyzja dotycząca ewentualnego poparcia dla inicjatywy Platformy, jeszcze nie zapadła. Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślał w środowej rozmowie w radiu TOK FM, że ludowcy nie mają powodu, żeby bronić rządu Beaty Szydło. 

Reklama

Wniosku PO nie poprze zapewne klub Kukiz'15. Schetyna powiedział w środę w TVN24, że będzie namawiał Pawła Kukiza do spotkania w tej sprawie. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy