Reklama

Reklama

Nowy wspólny kandydat opozycji na RPO? Robert Biedroń zapowiada

Pojawił się kandydat na RPO, którego Lewica jest gotowa poprzeć. Jeszcze nie jest to nasz kandydat oficjalny. Marzę o tym, żeby zgodził się kandydować - powiedział o Stanisławie Trociuku Robert Biedroń w programie "Gość Wydarzeń". Trociuk od 2002 roku pełni funkcję Zastępcy RPO. W 2010 roku pełnił obowiązki RPO po zmarłym w katastrofie smoleńskiej Januszu Kochanowskim.

- Apeluję do opozycji, byśmy szukali kandydata na RPO ponad podziałami. Pojawił się kandydat, którego Lewica jest gotowa poprzeć. Jeszcze nie jest to nasz kandydat oficjalny, marzę o tym, żeby zgodził się kandydować - powiedział Robert Biedroń w rozmowie z Piotrem Witwickim w Polsat News. 

- Mam nadzieję, że Lewica w najbliższym czasie, obok innych klubów, zgłosi jego kandydaturę - podkreślił. - W kuluarach słyszę, że ta kandydatura może zostać poparta ponad podziałami - dodał.

Reklama

Kim jest Stanisław Trociuk?

Stanisław Trociuk od 1 stycznia 2002 r. pełni funkcję Zastępcy Rzecznika Praw Obywatelskich. 

Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył aplikację radcowską. W Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich pracuje od 1989 r. Od 1995 r. do końca 2001 r. pełnił funkcję Dyrektora Zespołu Prawa Administracyjnego i Spraw Mieszkaniowych w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich.

Po śmierci rzecznika praw obywatelskich Janusza Kochanowskiego w katastrofie w Smoleńsku przejął 11 kwietnia 2010 roku obowiązki RPO. Pełnił je do czasu objęcia urzędu przez Irenę Lipowicz 21 lipca 2010 roku.

Darmowy program - rozlicz PIT 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy