Reklama

Reklama

Nowy spot PiS. Partia Kaczyńskiego uderza m.in. w Leszczynę, Tuska i Trzaskowskiego

W sieci pojawił się nowy spot partii rządzącej. PiS twierdzi w nim, że PO chce likwidacji 500 plus, podwyższenia wieku emerytalnego i szerzenia "polityki nienawiści". Do przestawionych w materiale treści odniosła się posłanka PO Izabela Leszczyna, której wizerunkiem posłużono się w nagraniu. - Kłamliwych spotów nie trzeba komentować, ludzie i tak wiedzą, co o nich myśleć - powiedziała.

W spocie pokazano zestawienie fragmentów wypowiedzi najważniejszych polityków PO. Nie są one datowane, nie jest też podane, w jakim kontekście padały. Na ich tle pojawiają się duże napisy - odpowiedzi na zadane na początku spotu pytanie - "Program PO?".

PiS uderza w Izabelę Leszczynę

Tłem dla napisu: "Zlikwidowanie 500+" jest wyimek z wywiadu wiceszefowej Platformy Izabeli Leszczyny, w którym pytana o 500+ przyznała, że nie poprawiło ono sytuacji demograficznej w Polsce. "Ani nie poprawiło jakości życia, tak naprawdę" - mówi na nagraniu posłanka.

Chodzi o słowa wypowiedziane przed tygodniem na antenie TVN24. - Właściwie ciężko powiedzieć czym jest 500 plus. Nie poprawiło jakości życia tak naprawdę, bo jakość życia dziecka to jest dobra szkoła, ochrona zdrowia, nic takiego się nie stało - mówiła wówczas posłanka. 

Reklama

W nagraniu pojawia się również Donald Tusk

W spocie zamieszczono też fragment wystąpienia szefa Platformy Donalda Tuska z jednego ze spotkań z wyborcami. Na padające z sali - w spocie wyciszone - słowa krytyki, odpowiadał: "Nie znam pani sympatii politycznych, ani na kogo pani głosuje, chociaż coś tam się domyślam oczywiście". W zwolnionym tempie powtórzono towarzyszący tym słowom gest ręki Tuska, który miał rzekomo sugerować szaleństwo rozmówczyni. Całość podpisano wersalikami: "Polityka nienawiści".

Zamieszczono też m.in. starszą wypowiedź Tuska: "Nie ma żadnej ideologicznej przesłanki, aby mówić kategorycznie +nie+ inwestorom z jakiegokolwiek kraju, także z Rosji". Według PiS-u zdanie to ma być dowodem, że w programie PO jest: "Uzależnienie się od Rosji". Zdanie zostało wypowiedziane ponad 10 lat temu. 

W spocie uwzględniono też wypowiedź prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Na jednej z konferencji mówił, iż rozmawiał z szefową KE Ursulą von der Leyen i wyraził nadzieję, że KE będzie stawiała Polsce dodatkowe warunki dotyczące wypłaty środków z KPO. Podpisano: "Donoszenie na Polskę".

Izabela Leszczyna: Kłamliwych spotów nie trzeba komentować

Ponadto w spocie widzimy m.in. fragment wystąpienia szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza z czasów rządów PO-PSL, kiedy podczas debaty w Sejmie nad podwyższeniem wieku emerytalnego mówił, że projekt podwyższający i zrównujący wiek emerytalny kobiet i mężczyzn powstał "w wyniku wypracowanego kompromisu koalicji PO i PSL".

Izabela Leszczyna, komentując spot, podkreśliła, że "kłamliwych spotów nie trzeba komentować". - Przyzwoici ludzie i tak wiedzą, co o nich myśleć i po co są fabrykowane - podkreśliła wiceszefowa PO. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy