Nowy sondaż. Tusk przy Komorowskim wypada bardzo źle
Działania prezydenta Bronisława Komorowskiego dobrze ocenia 54 proc. badanych, źle 38 proc. - wynika z sondażu TNS Polska.
Działania prezydenta Bronisława Komorowskiego dobrze ocenia 54 proc. badanych, źle 38 proc. - wynika z sondażu TNS Polska. Pozytywną ocenę premierowi Donaldowi Tuskowi wystawia 26 proc. respondentów, innego zdania jest 67 proc. ankietowanych. Według badania TNS Polska z początku maja ponad połowa respondentów - 54 proc. - jest zadowolona z prezydenta Bronisława Komorowskiego, 45 proc. badanych uważa, że raczej dobrze, a 9 proc., że zdecydowanie dobrze wypełnia swoje obowiązki. Źle ocenia pracę prezydenta 38 proc. ankietowanych, w tym 11 proc. wyraża tę ocenę w sposób zdecydowany, a 27 proc. w umiarkowany. 8 proc. uczestników badania nie ma zdania na ten temat.
W porównaniu z poprzednim pomiarem o 3 punkty procentowe wzrósł odsetek osób niezadowolonych z Bronisława Komorowskiego - podaje TNS Polska.
Jak wynika z sondażu, 67 proc. badanych uważa, że premier Donald Tusk źle wypełnia swoje obowiązki, z czego 25 proc. - że zdecydowanie źle, a 42 proc., że umiarkowanie źle. Zadowolonych z pracy szefa rządu jest 26 proc. respondentów, z czego 22 proc. uważa, że Tusk raczej dobrze wypełnia obowiązki szefa rządu, a 4 proc., że zdecydowanie dobrze. 7 proc. ankietowanych nie ma zdania na ten temat.
Ocena premiera nie zmieniła się znacząco w porównaniu do badania z kwietnia 2013 r.
Badanie wskazuje, że działalność rządu dobrze ocenia 21 proc. ankietowanych, z czego 18 proc. - umiarkowanie dobrze, a 3 proc. - zdecydowanie dobrze. Negatywną opinię na temat pracy Rady Ministrów ma prawie trzy czwarte badanych (72 proc.), w tym 46 proc. ocenia tę działalność raczej, a 26 proc. zdecydowanie źle. 7 proc. respondentów nie potrafi wypowiedzieć się na ten temat.
W stosunku do badania z ubiegłego miesiąca ocena rządu - informuje TNS Polska - nieco się poprawiła, o 3 punkty procentowe wzrósł odsetek zadowolonych.
Sondaż przeprowadzono w dniach 11-16 maja, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski w wieku 15 lat i powyżej.