Reklama

Nowy sondaż poparcia: Zjednoczona Prawica w górę, Koalicja Obywatelska w dół

Zjednoczona Prawica może aktualnie liczyć na 37,4 proc. poparcia Polaków i notuje niewielki wzrost w stosunku do poprzedniego badania. Z kolei na Koalicję Obywatelską głos chce oddać 22,8 proc. badanych.

Jak wynika z sondażu IBRIS dla Radia Zet, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę, na Zjednoczoną Prawicę głosowałoby 37,4 proc. respondentów. W badaniu przeprowadzonym 25 lutego bieżącego roku partia rządząca mogła liczyć na 36,8 proc. głosów.

Koalicja Obywatelska zanotowała natomiast 22,8 proc. poparcia. To niewielki spadek w stosunku do poprzedniego badania, kiedy na opozycyjną koalicję chciało głosować 24 proc. badanych. Trzecią siłą w parlamencie byłaby Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem na poziomie 10,9 proc., która też zanotowała spadek. W poprzednim badaniu partię Hołowni wybierało 13,5 proc. Polaków. 

Reklama

Sondaż IBRIS. Największy wzrost notuje Lewica 

Największy wzrost zanotowała Lewica. Według sondażu mogłaby liczyć na 7,2 proc. głosów (wzrost z 3,8 proc.). W przypadku pozostałych ugrupowań sympatie wyborców rozkładają się w następujący sposób: PSL-Koalicja Polska - 4,9 proc. (wzrost z 4,5 proc.), Konfederacja - 4,1 proc. (spadek z 5,2 proc.).

Aż 12,7 proc. respondentów nie potrafiło powiedzieć, na kogo oddałoby głos (poprzednio był to 12,1 proc.).

Sondaże IBRiS dla Radia ZET zrealizowano metodą CATI na próbie ogólnopolskiej 1100 osób w dniach 25 lutego oraz 1 marca 2022.

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL