Reklama

Nowy rozkład jazdy pociągów. PKP Intercity zapowiada zmiany

Nowy rozkład kolei wejdzie w życie w niedzielę 11 grudnia tego roku. Oznacza to zwiększenie przez PKP Intercity liczby połączeń m.in. pomiędzy Warszawą a Trójmiastem i Krakowem oraz więcej pociągów międzynarodowych - podał kolejowy przewoźnik.

W nowym rozkładzie PKP Intercity zapewniło więcej połączeń pomiędzy Warszawą a Trójmiastem i Krakowem, które będą obsługiwane składami Pendolino. Od 11 grudnia, w stronę Krakowa, na tory będzie wyjeżdżać 14 par pociągów tej kategorii, a od marca także w kierunku Gdyni. 

Nowe połączenia umożliwią między innymi podróż Pendolino z Warszawy do Krakowa po godzinie 16:00, a od marca ze stolicy do Trójmiasta po godzinie 20:00.

Jak informuje PKP Intercity, mieszkańcy Pomorza od marca przyszłego roku zyskają nowe połączenie do Bielska-Białej przez Warszawę w postaci szybkiego Pendolino

Reklama

W dni wysokiej frekwencji uruchamiane będzie dodatkowe połączenie kategorii EIC. Express Intercity wyruszy z Gdyni o 20:30, aby około kwadrans przed północą dotrzeć do Warszawy.

PKP Intercity zapowiada zagraniczne połączenia

W rozkładzie jazdy pojawi się też nowe połączenie Kraków - Wilno - Kraków, które umożliwi podróże między Polską a Litwą z jedną przesiadką. Zapewni je pociąg Intercity Hańcza (w wyższej kategorii, dotychczas w TLK) kursujący do tej pory pomiędzy Krakowem a Suwałkami, zatrzymując się po drodze m.in. w Warszawie i Białymstoku. Od 11 grudnia będzie kursował w wydłużonej relacji do znajdującej się na Litwie stacji Mockava, skąd będzie można pojechać składem kolei litewskich do Kowna i Wilna.

Za podróż z Warszawy do Wilna pasażerowie zapłacą 25 euro, a do Kowna - 20.

Roczny rozkład jazdy. Komfortowe podróże do Wilna i Pragi

PKP Intercity zapowiada też, że w trakcie obowiązywania nowego rozkładu jazdy, mieszkańcy Poznania zyskają dodatkowe połączenie z Warszawą oraz stolicą naszego zachodniego sąsiada, Berlinem. Będzie to szósta para pociągów EIC, która będzie kursowała w relacji Warszawa - Berlin - Warszawa. 

Wszystkie pociągi będą mieć wspólną nazwę Berlin-Warszawa-Express.

- Nowy roczny rozkład jazdy po raz kolejny przynosi zwiększenie liczby komfortowych połączeń. Co ważne, nowości w ofercie nie obejmują jedynie połączeń po Polsce, lecz także pociągi międzynarodowe. Dużym zainteresowaniem może się cieszyć połączenie do Wilna - powiedział cytowany w komunikacie prezes PKP Intercity Marek Chraniuk.

Przewoźnik zapowiada też, że łatwiejsze staną się kolejowe podróże z Krakowa do Pragi, a to wszystko dzięki wydłużeniu relacji pociągu TLK Galicja, kursującego do tej pory pomiędzy dawną stolicą Polski a Ostrawą. 

Po drodze pociąg będzie zatrzymywać się m.in. w Katowicach, Zabrzu i Gliwicach.

Informatorzy mobilni na pomoc pasażerom

Dokładne informacje na temat biletów i rozkładu jazdy przewoźnika pasażerowie uzyskają na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200.

Ponadto do dyspozycji pasażerów będą informatorzy mobilni. 11 i 12 grudnia br. na dworcach w największych miastach Polski (Warszawa, Gdańsk, Gdynia, Szczecin, Kraków, Katowice, Poznań, Wrocław) pomogą oni ustalić pasażerom dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży.

PKP Intercity to największy polski operator kolejowy, który zapewnia komunikację pomiędzy dużymi miastami oraz popularnymi ośrodkami turystycznymi w kraju, a także umożliwia podróżowanie po Europie. 

W ramach rozszerzonej strategii inwestycyjnej "PKP Intercity - Kolej Dużych Inwestycji", do 2030 roku spółka przeznaczy 27 mld zł na nowoczesny tabor oraz stacje postojowe.  

PAP
Dowiedz się więcej na temat: PKP Intercity | pociągi | Nowy rozkład PKP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy