Reklama

Reklama

Nowy rok na uczelni Ordo Iuris. MEiN mówi, ilu studentów przyjęto

Na uczelnię stworzoną przez Ordo Iuris przyjęto... cztery osoby. Zatrudnionych jest z kolei 35 nauczycieli. Aktywista społeczny Jakub Gawron z ironią stwierdził, że Collegium Intermarium "wzmocniło swój elitarny charakter, przyjmując mniej osób niż w poprzedniej rekrutacji". Wtedy studentów było 15.

Collegium Intermarium to uruchomiona w 2021 roku przez Ordo Iuris uczelnia, która z założenia miała być "realną platformą współpracy akademickiej dla państw Międzymorza" i reklamowała się jako "kuźnia kadr" tego regionu. 

Okazało się, że zainteresowanie uczelnią jest niewielkie. W ubiegłym roku akademickim uczyło się tam 15 studentów. Kadra nauczycielska liczyła ponad dwukrotnie więcej, bo 38 osób.

"Okazało się , że ta otwierana z wielką pompą uczelnia aspirująca do bycia kuźnią środkowoeuropejskich elit politycznych przyjęła imponującą liczbę... 15 (słownie piętnastu) studentów. Wszyscy są na prawie. Zajęcia z tą elitarną piętnastką prowadzi aż 38 wykładowców z wydziału prawa" - napisał Gawron na Facebooku.

Reklama

Trzykrotnie mniej studentów niż rok temu

W związku z rozpoczęciem nowego roku akademickiego aktywista społeczny ponownie zapytał MEiN o to, ilu studentów przyjęto na Collegium Intermarium

W piśmie przesłanym przez MEiN czytamy, że "na kierunek prawo zgłosiło się sześciu kandydatów, przyjęto cztery osoby".

"Informacja o kandydatach i przyjętych dotyczy ogółu kandydatów ubiegających się o studia w uczelni, jak również w jej filii" - dodało MEiN.

W tym roku na uczelni wykłada 35 nauczycieli.

Ministerstwo przekazało, że "nie dysponuje danymi dotyczącymi liczby studentów, którzy ukończyli pierwszy rok". Takie dane uczelnia ma przekazać do 30 października

Reklama

Reklama

Reklama