Reklama

Nowy podatek od reklam. KO zaprasza do konsultacji Jarosława Gowina i Szymona Hołownię

Szef Platformy Obywatelskiej Borys Budka zapowiedział w czwartek konsultacje w sprawie zablokowania projektowanego przez rząd podatku z tytułu reklam. Koalicja Obywatelska kieruje zaproszenie do rozmów do wicepremiera, szefa Porozumienia Jarosława Gowina oraz lidera ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni.

Podczas wspólnej konferencji z liderami ugrupowań tworzących Koalicję Obywatelską - liderem Nowoczesnej Adamem Szłapką, liderką Inicjatywy Polskiej Barbarą Nowacką, współprzewodniczącym Zielonych Wojciechem Kubalewskim oraz posłem KO Pawłem Kowalem, lider PO zapowiedział konsultacje w sprawie zablokowania projektu o podatku z tytułu reklam.

- Do konsultacji zaprosimy również Jarosława Gowina, lidera Porozumienia, który wielokrotnie wypowiadał się o takich wartościach jak wolność, przedsiębiorczość czy konieczność utrzymania miejsc pracy - powiedział Budka.

Reklama

- Tak, panie premierze, to jest czas próby. Wierzymy, że wspólnie będziemy w stanie wypracować dobre stanowisko i zablokować ten bardzo szkodliwy projekt ustawy - dodał, zwracając się do Gowina.

Lider PO poinformował, że jest to też zaproszenie dla Szymona Hołowni. - Mało kto zna tak dobrze kwestię mediów jak lider Polski 2050. Dzisiaj to jest dla nas wszystkich sprawdzian, czy w fundamentalnych sprawach jesteśmy w stanie rozmawiać - powiedział Budka.

O bezprecedensowej akcji mediów w Polsce piszemy TUTAJ.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy