Reklama

Reklama

Nowy plan Platformy Obywatelskiej. Jest odpowiedź Prawa i Sprawiedliwości

- Jesteśmy rozczarowani. Po raz kolejny Platforma prezentuje, że jest kompletnie oderwana od rzeczywistości. Jedyne, czym zajmowała się Platforma Obywatelska, to ona sama - mówi wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. - Ze spraw ważnych dla Polaków nie było tam nic - dodaje.

W sobotę odbyła się konferencja Platformy Obywatelskiej, podczas której władze PO przedstawiły swój plan działania na najbliższą przyszłość i wizję kraju po wygraniu kolejnych wyborów parlamentarnych. Prawo i Sprawiedliwość odpowiada na pomysły opozycji. 

Odpowiedź Prawa i Sprawiedliwości

- Jakieś projekty, prognozy, w jaki sposób zdobyć większość, żeby zdobyć władzę dla siebie i dla swoich kolegów, jak przełamać prezydenckie weto. To są dzisiaj rzeczy, które interesują Platformą Obywatelską, ale to nie są rzeczy, które interesują Polaków - przekonuje zastępca rzecznika PiS. - Co ciekawe, już się pojawiły w mediach społecznościowych głosy na przykład ze strony Lewicy, że ich logo zostało użyte na konwencji PO w sposób nieuprawniony. Ale to już zostawiamy kolegom z opozycji, żeby rozstrzygnęli to między sobą - powiedział Fogiel.

Poseł PiS Robert Gontarz podkreślił, że "zapowiadanie koalicji bez najmniejszego uzgodnienia tego z potencjalnymi koalicjantami jest co najmniej niepoważne".

Reklama

Uratowaliśmy ponad 6 mln miejsc pracy

- Dzisiaj chcemy rozmawiać o programach dla Polaków. Dzisiaj mówimy o bezpieczeństwie zdrowotnym, społecznym i gospodarczym i tych aspektów zabrakło Platformie Obywatelskiej -  mówi wiceminister rozwoju Olga Semeniuk. 

- Dzięki przedsiębiorcom wypracowaliśmy konkretne rozwiązania. Uratowaliśmy ponad 6 mln miejsc pracy. Bezrobocie w Polsce deklasuje się na całkiem dobrym poziomie - ocenia minister. Jak dodaje "bardzo często opozycja omija temat inwestycji - inwestycji krajowych i zagranicznych. O gospodarce nie mówią nic. Tak naprawdę mamy ponad 2,5 mln aktywnych przedsiębiorstw - informuje Semeniuk. 

- Rząd Platformy Obywatelskiej doprowadził do tego, że 337 tys. Polaków od roku 2010 - 2015 więcej musiało emigrować - za pracą, za chlebem, bo nie mogli znaleźć pracy, tu na miejscu w Polsce - mówi poseł Robert Gontarz. - Rok 2020 jest rokiem szczególnie trudnym, pod kątem pandemii, ale i pod kątem globalnego kryzysu ekonomicznego. Mimo tego bezrobocie spadło do roku 2020 o ponad 1/3, co oznacza, że dużo więcej osób ma pracę. Tarcze finansowe zdały egzamin - dodaje poseł PiS.

- Nie usłyszeliśmy dzisiaj z ust Platformy o wsparciu nauki. Sytuacja pandemii pokazuje nam, jak bardzo jest to ważny obszar, jak ważne są nasze własne zasoby. Za rządów PiS nakłady na naukę zwiększyły się o 12 mld zł - mówi posłanka Joanna Borowiak. 

"Prawdziwy program Platformy Obywatelskiej"

Jeszcze przed sobotnią konferencją liderów PO, PiS uruchomiło stronę internetową - "Prawdziwy program Platformy Obywatelskiej". Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel przekonuje, że "strona odsłania prawdziwe intencje polityków Platformy za pomocą cytatów".

Na stronie internetowej PiS przypomina wypowiedzi liderów PO m.in. o konieczności podwyższania wieku emerytalnego, przyjmowania uchodźców, czy likwidacji programu 500 plus.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy