Reklama

Reklama

​Nowoczesna: Żądamy dymisji minister edukacji

Żądamy wycofania reformy edukacji i dymisji minister edukacji Anny Zalewskiej - mówili w piątek szef Nowoczesnej Ryszard Petru oraz posłanka tego klubu Katarzyna Lubnauer. Zapowiedzieli poparcie wniosku PO o wotum nieufności dla Zalewskiej.

Trudno abyśmy nie poparli wniosku o wotum nieufności, minister Zalewska jest złym ministrem - powiedział Petru. Podkreślił, że proponowana przez minister reforma edukacji to chaos podyktowany ideologicznie.

Lubnauer zaapelowała do rządu o wycofanie się z reformy edukacji oraz o dymisję minister edukacji.

Poseł PO Rafał Grupiński poinformował, że Platforma złożyła w piątek do marszałka Sejmu wniosek o wotum nieufności wobec Zalewskiej. Platforma zarzuca minister, że wbrew nauczycielom i rodzicom forsuje "fatalną" reformę edukacji.

Reklama

Według szefowej MEN reforma edukacji jest przemyślana, odpowiedzialna i rozłożona na wiele lat. 

Wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra może być zgłoszony przez co najmniej 69 posłów. Sejm wyraża wotum nieufności większością głosów ustawowej liczby posłów - czyli musi za tym opowiedzieć się minimum 231 posłów. Wniosek ws. wyrażenia ministrowi wotum nieufności może być poddany pod głosowanie nie wcześniej niż po upływie 7 dni od dnia jego zgłoszenia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy