Reklama

Reklama

Nowi senatorowie już oficjalnie w szerach PiS

Senatorowie Platformy Obywatelskiej, Andrzej Misiołek i Leszek Piechota oficjalnie stali się członkami Klubu Parlamentarnego PiS. "Dziś złożyli na moje ręce oświadczenie o przystąpieniu do klubu" - poinformował marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

" A. Misiołek i L. Piechota złożyli na moje ręce oświadczenie o przystąpieniu do Klubu Parlamentarnego @pisorgpl. Witamy po stronie #dobrazmiana‼️" - napisał Twitterze Stanisław Karczewski.

Andrzej Misiołek i Leszek Piechota wcześniej byli senatorami PO. Zrezygnowali jednak z członkostwa w tej partii.

Powodem ich decyzji był brak reakcji władz PO na wywiad udzielony przez Borysa Budkę dla "Die Zeit", w którym poseł zaapelował do Unii Europejskiej o zastosowanie ultimatum wobec Polski.

Santorowie sugerowali, by Budka sprostował tę wypowiedź.

Reklama

"Tak się do dziś nie stało. Władze Klubu Parlamentarnego PO, jak i władze Platformy Obywatelskiej nie zareagowały na niegodne polskiego posła wystąpienie" - napisali w oświadczeniu, w którym tłumaczyli powody opuszczenia szeregów partii.

"Taka postawa pokazuje, że w Platformie Obywatelskiej, jak i w Klubie Parlamentarnym PO, jest przyzwolenie na tego typu postawy i zachowania. (...) Nie godzimy się z taką linią działania" - uzasadnili swoje odejście.

(JK)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy