Reklama

Reklama

Nowe wnioski o 500 plus: Resort o szczegółach

Ministerstwo Rodziny publikuje informacje na temat wniosków o świadczenie 500 plus w nowym okresie zasiłkowym. Można się z nimi zapoznać na stronie resortu w zakładce aktualności.

Informacje znajdziesz TUTAJ

Od pierwszego sierpnia do końca września będą przyjmowane dokumenty na nowy okres zasiłkowy, obowiązujący od października tego roku do końca września 2018.

Minister rodziny Elżbieta Rafalska liczy na to, że samorządy są przygotowane do przyjęcia i wydania decyzji dla około 4 milionów odbiorców tego świadczenia, tak aby zachować ciągłość wypłat. Jak zaznacza minister - jest to wyzwanie dla samorządów, które będą przyjmować zwiększoną liczbę dokumentów.

Minister Rafalska ma nadzieję, że odbiorcy świadczenia dostarczą dokumenty na czas, aby dostać pieniądze bez opóźnień. Termin został ujednolicony dla tych, którzy starają się o zasiłki rodzinne, świadczenie wychowawcze 500 plus, oraz ubiegają się o środki z Funduszu Alimentacyjnego.

Jak podkreśla minister rodziny - połączenie wniosków dla różnych świadczeń ma być ułatwieniem i dla urzędników, i dla rodzin. "Po pierwsze rodzina nie będzie musiała dwukrotnie lub trzykrotnie iść aby składać wnioski, a obsługa też nie bezie musiała wielokrotnie zajmować się tą samą rodziną (...) jesteśmy przekonani, że jest to ułatwienie" - powiedziała Elżbieta Rafalska.

Wszystkie potrzebne formularze zainteresowani znajdą w swoich gminach, w wyznaczonych środkach. Można też je będzie złożyć on-line poprzez: ministerialny Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia, bankowość elektroniczną, PUE ZUS - Platformę Usług Elektronicznych ZUS oraz ePUAP - elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy