Reklama

Nowe stanowisko Kurskiego. Fogiel: Zadziałała niezależność NBP

Niezależność NBP zadziałała tu w stu procentach - oświadczył w piątek szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Radosław Fogiel (PiS). Dodał, że partia rządząca nie miała nic wspólnego z decyzją o powołaniu Jacka Kurskiego na nowe stanowisko.

Narodowy Bank Polski poinformował w środę, że w grudniu Jacek Kurski rozpoczął pracę jako Alternate Executive Director szwajcarsko-polskiej konstytuanty w Grupie Banku Światowego w Waszyngtonie. 

Obok Polski i Szwajcarii w skład szwajcarsko-polskiej konstytuanty wchodzą: Azerbejdżan, Kazachstan, Kirgistan, Serbia, Tadżykistan, Turkmenistan oraz Uzbekistan. Kandydatura Kurskiego została zgłoszona przez prezesa NBP jako Gubernatora RP w Banku Światowym.

"PiS nie miało z tą decyzją nic wspólnego"

O tę nominację dla Jacka Kurskiego był pytany w piątek w RMF FM szef sejmowej komisji spraw zagranicznych i były rzecznik PiS Radosław Fogiel.

Reklama

- Nominacja Jacka Kurskiego, to decyzja Narodowego Banku Polskiego - powiedział. Jak dodał, "NBP jest niezależny".

- Ja się o tej nominacji dowiedziałem z mediów i z tego co wiem, nie jestem w PiS odosobniony - mówił Fogiel.

- Prawo i Sprawiedliwość, którego nawet już nie jestem rzecznikiem, nie miało z tą decyzją nic wspólnego. Niezależność NBP tu zadziałała w stu procentach - zapewnił.

Czytaj też: Rewolucja w wyjazdach do sanatorium. Nowe zasady od 1 stycznia 2023

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy