Reklama

Reklama

Nowe mundury dla policjantów

Projekt rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji przewiduje zmianę w policyjnym umundurowaniu ćwiczebnym. Starych mundurów, na przemian z nowymi, funkcjonariusze będą używać jeszcze do końca 2021 roku.

Dotychczas policjantów z wydziałów patrolowych, interwencyjnych, patrolowo-interwencyjnych oraz konwojowych obowiązywał czarny kolor umundurowania. Od 1997 roku zmieniał się tylko rodzaj tkaniny, który miał zapewnić lepszą wytrzymałość. Po 2021 roku zacznie obowiązywać granatowy kolor i furażerka. Zapowiadana zmiana wzięła się nie tylko z potrzeby dostosowania munduru do aktualnych wymogów służby. Wiąże się to również z utworzeniem nowego stanowiska - starszy dzielnicowy. Wszystko po to, by poprawić wizerunek policjantów i ułatwić wykonywaną przez nich pracę. 

Reklama

Oprócz tego, rozporządzenie zakłada, że policjanci w samochodzie służbowym nie będą musieli nosić czapek. Nakrycie głowy nie będzie także obowiązkowe dla rzeczników prasowych podczas wystąpień w mediach. Nowością jest również łączenie elementów munduru służbowego z mundurem wyjściowym. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy