Reklama

Reklama

Nowe koło poselskie. "Będziemy rozmawiać z każdym"

W poniedziałek w Sejmie złożone zostaną dokumenty rejestrujące koło Kukiz'15-Demokracja Bezpośrednia - mówi jego przewodniczący Paweł Kukiz. Jak dodał, nazwa ma podkreślać idee, które są dla jego posłów ważne.

Oprócz Kukiza koło utworzą były wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka, Paweł Szramka, Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk, czyli osoby związane z Kukiz'15.

Tak Kukiz tłumaczy skąd w nazwie "Demokracja Bezpośrednia": To jest spójne z ideami, z którymi przyszliśmy w 2015 roku do Sejmu, czyli zwiększenia udziału obywateli we władzach, czy pozyskanie przez obywateli instrumentów do kontroli nad władzę poprzez zmianę ordynacji, referenda czy wprowadzenie do polskiego porządku prawnego instytucji sędziów pokoju. To są te podstawowe rzeczy, o które będę walczył.

Reklama

Szef mającego powstać koła ma świadomość, że istnieje już partia Demokracja Bezpośrednia. - Rozmawialiśmy z nimi i mamy zezwolenie na piśmie do używania tej nazwy. Mamy nadzieję, że będziemy mogli również reprezentować idee partii Demokracja Bezpośrednia w Sejmie i reprezentować te organizacje, których najważniejszymi celami jest zmiana ustroju i uzyskanie przez obywateli kontroli nad władzą w trakcie kadencji - powiedział.

- Będziemy rozmawiać z każdym, kto zechce poprzeć projekt ustawy. Będziemy rozmawiać z SLD, z PiS-em, z Polskim Stronnictwem Ludowym, z Platformą Obywatelską - zakończył Kukiz.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy