Reklama

Reklama

Nowe dane Straży Granicznej o nielegalnych przekroczeniach granicy. "Obawiamy się, że padnie kolejny rekord"

Straż Graniczna podała nowe informacje o próbach nielegalnego przekroczenia granicy białorusko-polskiej. Jak podają granicznicy, "strona białoruska ściąga coraz większe grupy cudzoziemców na swoje terytorium".

"Dziś do godz.16:00 było już 434 próby nielegalnego przekroczenia granicy Białorusi do Polski. Obawiamy się, że padnie kolejny rekord" - podano na Twitterze.

"Strona białoruska ściąga coraz większe grupy cudzoziemców na swoje terytorium, które potem brutalnie zmusza do przekroczenia granicy z Polską" - informuje dalej Straż Graniczna.

Zabezpieczone sprzęt i narzędzia

- Funkcjonariusze Straży Granicznej regularnie zabezpieczają sprzęt i narzędzia potrzebne do nielegalnego przekroczenia granicy - poinformowała w środę rzeczniczka SG ppor. Anna Michalska. - Jest to sprzęt z oznaczeniami wskazującymi, że został wyprodukowany na Białorusi - podkreśliła Michalska.

Reklama

- Mamy 100-procentową pewność, że strona białoruska pomaga osobom w nielegalnym przekroczeniu granicy - podkreśliła w rozmowie rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. Jak wyjaśniła, strona białoruska pomaga nielegalnym imigrantom w forsowaniu zapory technicznej na granicy polsko-białoruskiej.

Reklama

Reklama

Reklama