Reklama

Reklama

Nowa partia na polskiej scenie politycznej? Paweł Tanajno zapowiada

Paweł Tanajno i Michał Kołodziejczak planują założyć wspólną partię polityczną – podaje money.pl. "Współpraca będzie długofalowa" – zapowiada ubiegający się o prezydenturę Paweł Tanajno.

"Jesteśmy w trakcie rejestrowania partii" - przyznał money.pl Paweł Tanajno. Pytany o współpracę z Michałem Kołodziejczakiem, szefem AgroUnii, zapowiedział, że będzie ona długofalowa.

"Nie tylko wspólne akcje, ale długofalowa współpraca społeczno-polityczna. Zapewne założymy partię, proces nie jest prosty. Nazwę już mamy prawie dograną, na 80 proc., więc jeszcze jej nie zdradzę. Zebranie podpisów nie będzie problemem, ale w związku na formalności może to potrwać kilka miesięcy" - przyznał Tanajno.

Michał Kołodziejczak - w rozmowie z money.pl - wypowiedział się nieco ostrożniej, ale nie zdementował informacji o planach założenia partii. "Na razie patrzę na najbliższe dni. Adam Małysz też zawsze myślał o dobrym następnym skoku, ja już kilka takich skoków mam w kalendarzu zaplanowanych. Póki co najważniejsza jest dla mnie tarcza prawna, nad którą pracujemy" - zapowiedział.

Reklama

W najbliższą sobotę 23 maja odbędzie się kolejna już demonstracja strajkujących przedsiębiorców i rolników. Na czele tych grup stoją właśnie Tanajno i Kołodziejczak. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy