Reklama

Reklama

Nowa partia Korwin-Mikkego: KORWiN

Janusz Korwin-Mikke zakłada partię KORWiN - pisze "Rzeczpospolita". Na czele ugrupowania oprócz eurodeputowanego, byłego szefa Kongresu Nowej Prawicy, stanie poseł Przemysław Wipler.

KORWiN to skrót od Koalicji Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja. Dziś w Sejmie o godzinie 13:00 odbędzie się prezentacja nowego ugrupowania.

Powstanie nowej formacji to efekt zmiany na stanowisku prezesa Kongresu Nowej Prawicy. Janusza Korwin-Mikkego zastąpił na tym stanowisku inny eurodeputowany - Michał Marusik. W partii doszło do rozłamu.

A do odwołania Korwin-Mikkego przyczyniły się między innymi sprawy obyczajowe i niechęć części działaczy do koalicji z Prawem i Sprawiedliwością. 

Nowa partia Korwin-Mikkego. Zagłosujesz?

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy