Reklama

Reklama

Nowa Lewica i Razem obradują. Partie podejmą decyzję ws. dalszej współpracy

W Warszawie w niedzielę po godz. 11 rozpoczęły się rady krajowe Nowej Lewicy oraz Razem. Obie formacje mają podjąć decyzje w sprawie kontynuowania dalszej współpracy oraz o zwołaniu wspólnego kongresu programowego.

Jak powiedział Polskiej Agencji Prasowej współprzewodniczący Nowej Lewicy, wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty, niedzielne wydarzenie będzie bezprecedensowe. - Nigdy jeszcze nie było równoległego posiedzenia w tym samym miejscu i w tym samym czasie dwóch rad krajowych dwóch partii lewicowych - zauważył.

Nowa Lewica i Razem obradują

Posiedzenia rad obu ugrupowań w części zamkniętej dla mediów odbywają się w dwóch osobnych salach.

Jeden z liderów Partii Razem, poseł Lewicy Adrian Zandberg przekazał, że rady krajowe podsumują te trzy lata. Przed nami rok wyborczy. - Będziemy rozmawiać o programie na kolejne wybory, o przyszłości - dodał. Partie mają podjąć także uchwały o kontynuowaniu współpracy.

Reklama

- Uważam, że lewicowa koalicja to rozwiązanie, które się sprawdziło. Będę przekonywać koleżanki i kolegów z Rady Krajowej mojej partii do tego, żeby kontynuować współpracę w tym formacie - powiedział Zandberg.

Czarzasty poinformował natomiast, że podczas obrad ma zostać podjęta decyzja o zwołaniu na 10 grudnia kongresu programowego Nowej Lewicy i Razem, który ma uwspólnić sprawy ideowe, a na kilka zaledwie tematów zdania obu formacji są odmienne. - To będzie kongres na kilka tysięcy osób, więc będzie to bardzo duże wydarzenie - wskazał polityk

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy