Reklama

Reklama

Nocny atak na posterunek służb granicznych. SG zamieściła zdjęcia

Minionej nocy doszło do ataku na posterunek polskich służb granicznych - informuje Straż Graniczna na Twitterze. Funkcjonariusze byli również obrzucani kamieniami. Jeden z kamieni trafił w głowę żołnierza ochraniającego granicę.

Z najnowszego raportu Straży Granicznej wynika, że choć intensywność działań na granicy polsko-białoruskiej zmalała, wciąż dochodzi tam do incydentów. Minionej nocy na odcinku granicznym w miejscowości Czeremcha (województwo podlaskie) polskie patrole były kilka razy atakowane "przez agresywne grupy cudzoziemców" - czytamy w komunikacie.

Żołnierz Wojska Polskiego został uderzony kamieniem w głowę - informuje Straż Graniczna. Doszło także do ataku na posterunek polskich służb. Na zdjęciach zamieszczonych przez funkcjonariuszy na Twitterze widać, że uszkodzeniu uległy szyby posterunku, wybite prawdopodobnie kamieniami.

Reklama

Zatrzymano 15 migrantów - podaje Straż Graniczna. To obywatele Iraku i Iranu.

Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy stabilna, ale zdarzają się incydenty

Choć obecna sytuacja na polsko-białoruskiej granicy jest dużo lepsza niż miało to miejsce pod koniec ubiegłego roku, na tym odcinku wciąż odnotowywane są incydenty z udziałem migrantów. Na miejscu wciąż pozostają liczne jednostki chroniące granicę.

Moment eskalacji na granicy polsko-białoruskiej odnotowywaliśmy w listopadzie ubiegłego roku, kiedy do polskiej granicy zbliżył się tłum migrantów sprowadzonych na Białoruś przez reżim Alaksandra Łukaszenki.

Migrantom polecono forsowanie polskiej granicy. Celem reżimu było wywarcie presji na Polskę, a co za tym idzie także Unię Europejską, której Polska stanowi jedną z zewnętrznych granic. Ostatecznie nacisk ze strony Białorusi zmalał. Świat musi jednak radzić sobie teraz z jeszcze trudniejszą sytuacją na wschodzie. 24 lutego Rosja dokonała inwazji na Ukrainę, w której od dwóch tygodni prowadzi krwawe działania wojenne. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy