Reklama

Reklama

Niż Denise nad Polską. IMGW ostrzega: Jeszcze dziś śnieżyce i gołoledź

Obfite opady śniegu, gołoledź, mgły - na to muszą przygotować się mieszkańcy wschodniej i południowej Polski. Miejscami spadnie nawet 10 centymetrów białego puchu. Wszystko za sprawą niżu Denise, który przybył do kraju znad Morza Śródziemnego. W zachodniej części kraju będą występować gęste mgły, które ograniczą widoczność.

"W nocy ze środy na czwartek oraz w czwartek pogodę nad południową i wschodnią Polską kształtował będzie front atmosferyczny, który przyniesie z rejonu Morza Czarnego duże zasoby wilgoci. Pojawią się opady śniegu, deszczu ze śniegiem oraz marznącego deszczu" - informował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. 

Niż Denise nad Polską. IMGW ostrzega przed śnieżycami

Zmiana pogody, to skutek niżu Denise, o którym informowaliśmy. 

Instytut wydał ostrzeżenia I stopnia przed intensywnymi opadami śniegu dla województw: podkarpackiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i mazowieckiego. 

Reklama

Alerty I stopnia przed marznącymi opadami, które mogą powodować gołoledź, obowiązują w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, części Mazowsza i Lubelszczyzny. 

"Ujemna temperatura gruntu powoduje, że przy wystąpieniu nawet słabych opadów, następować będzie zamarzanie na drogach i chodnikach" - podaje IMGW. 

Zima, śnieg. Synoptyk IMGW: Zrobi się biało

W nocy ze środy na czwartek wschodnia połowa kraju pozostanie w opadach wszelkiego rodzaju - śniegu, deszczu ze śniegiem, marznącego deszczu. Nadal będzie tam ślisko i niebezpiecznie. Wszystko to z powodu niżu Denise.

- Tych opadów śniegu na wchodzie kraju będzie dosyć dużo. Na południowym wschodzie, czyli w rejonie Lubelszczyzny, Podkarpacia, częściowo południowego Mazowsza i woj. świętokrzyskiego, w nocy może lokalnie spaść nawet 10 cm śniegu. Zrobi się biało - przekazał synoptyk IMGW Michał Folwarski.

Dodał, że zachodnia część kraju pozostanie bez opadów, ale tam będzie mgliście. Gęste mgły mogą ograniczać widzialność do ok. 200 m.

Reklama

Reklama

Reklama