Reklama

Reklama

Niż Denise nad Morzem Śródziemnym. Do Polski dotrze pod koniec tygodnia

Na południu Europy utworzył się niż Denise. Pojawią się śnieżyce, wichury i burze. Pod koniec tygodnia ma on dotrzeć do Polski. W nocy ze środy na czwartek w południowej i wschodniej części kraju przyniesie obfite opady śniegu.

Jak informuje IMGW północna Europa oraz jej krańce południowo-zachodnie pozostają w zasięgu wyżów. Pozostały obszar kontynentu jest pod wpływem niżów z frontami atmosferycznymi, w tym niżu Denise.

Pogodę w Polsce kształtuje niż z ośrodkami nad Włochami i Wielką Brytanią. Z południowego zachodu zaczyna napływa powietrze polarne morskie. Niż Denise już teraz zmienia pogodę w południowej Europie. We Włoszech i na Bałkanach pojawiają się silne śnieżyce, ulewy, burze i wichury.

Wraz z niżem Denise do Polski przyjdą obfite opady śniegu

W nocy z wtorku na środę w Polsce zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami na wschodzie i południu kraju opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu lub mżawki, przejściowo marznące powodujące gołoledź. Lokalnie marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m.

Reklama

Temperatura minimalna od minus 7 stopni na północnym wschodzie, około minus 1 stopień w centrum, do 1 stopnia, 2 stopni na południu i nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zima 2022: Kiedy zaczyna się zima kalendarzowa, a kiedy astronomiczna?

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W centrum i na południu miejscami opady śniegu, śniegu z deszczem i deszczu, miejscami marznącego powodującego gołoledź.

Temperatura maksymalna od minus 3 stopni na północnym wschodzie, około 2 stopni w centrum, do 5 stopni na południu i zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, wschodni i południowo-wschodni.

W nocy ze środy na czwartek w południowej i wschodniej części Polski niż Denise przyniesie obfite opady śniegu. Szczególnie odczują to mieszkańcy Lubelszczyzny, Podkarpacia i także Małopolski. W czwartek rano padać będzie także w województwie łódzkim i na Śląsku.

Reklama

Reklama

Reklama