Reklama

Reklama

Nitras w "Rz": Zalegalizujemy związki partnerskie

"Nie mam wątpliwości, że jeśli PO będzie rządzić, to uregulujemy tę kwestię. Zalegalizujemy związki partnerskie" - deklaruje w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" poseł PO Sławomir Nitras.

Nitras jest kandydatem PO na prezydenta Szczecina. W wyborach, które odbędą się jesienią, liczy na pokonanie urzędującego tam od lat Piotra Krzystka.

"Gdyby nasza sytuacja wyglądała tak, że startujemy z równej pozycji, tzn. Piotr Krzystek nie dysponowałby zapleczem w postaci urzędu i budżetu miasta, które stanowią gigantyczne wsparcie w kampanii, to byłbym raczej spokojny o wynik" - podkreśla Nitras w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Reklama

Nitras mówi, że kluczową kwestią przyszłych wyborów samorządowych będą sprawy programowe, również te dotyczące kwestii światopoglądowych. Kandydat na prezydenta Szczecina jasno zadeklarował, że jeśli jego partia zwycięży w wyborach, to PO będzie starała się zalegalizować związki partnerskie.

Poseł PO odniósł się także do wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, który przekonywał, że ludzie zatrudnieni w spółkach Skarbu Państwa nie powinni startować w wyborach samorządowych.

"Kaczyński jest na wojnie, czyni rewolucję, ale jego wojsko jest zajęte łupieniem podbitych, a nie myśleniem o rewolucji. To jest ich wielki moralny kryzys wewnętrzny. Wojsko jest mało bitne, a bardzo rozwydrzone" - dodaje Nitras.

Więcej w "Rzeczpospolitej"

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje