Reklama

Niezależna.pl: Magierowski reprezentantem Polski na Światowym Forum Holokaustu?

Jak nieoficjalnie dowiedział się z dwóch niezależnych źródeł portal niezależna.pl - reprezentantem naszego kraju na Światowym Forum Holokaustu w Jerozolimie prawdopodobnie będzie ambasador Polski w Izraelu Marek Magierowski.

Prezydent Andrzej Duda poinformował we wtorek po posiedzeniu Rady Gabinetowej, że nie będzie uczestniczył w zaplanowanym na 23 stycznia Światowym Forum Holokaustu, które odbędzie się w Jerozolimie. Wyjaśnił, że podjął taką decyzję, gdyż organizatorzy Forum nie umożliwili zabrania głosu przedstawicielowi Polski. Podkreślił też, że jest to stanowisko jego oraz rządu.

Portal niezależna.pl przypomniał w piątek, że szef MSZ Jacek Czaputowicz informował kilka dni temu, że w Forum w Jerozolimie weźmie udział przedstawiciel Polski, jednak poziom przedstawicielstwa będzie dopiero przedmiotem dyskusji. Czaputowicz powiedział też, że z polskiego punktu widzenia główne uroczystości uczczenia ofiar Holokaustu odbędą się 27 stycznia na terenie byłego obozu Auschwitz.

Reklama

Jak czytamy, portal niezależna.pl ustalił w dwóch niezależnych źródłach, że przedstawicielem naszego kraju na Światowym Forum Holokaustu w Jerozolimie będzie prawdopodobnie ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski.

"Na dziś najbardziej skłaniamy się do tego, żeby reprezentował nas pan ambasador Marek Magierowski" - powiedziało portalowi jedno z anonimowych źródeł. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy