Reklama

Reklama

Nieoficjalnie: Prezydent Rzeszowa rezygnuje ze stanowiska

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc jutro ogłosi, że rezygnuje ze stanowiska – dowiedział się nieoficjalnie serwis Rzeszów News.

Według Rzeszów News w poniedziałek Tadeusz Ferenc poinformował o swoich planach najbliższych współpracowników.

Powodem ma być pogarszające się zdrowie Ferenca. Dwukrotnie był on w szpitalu, gdy zachorował na COVID-19.  Jutro Tadeusz Ferenc ma ogłosić oficjalnie, że rezygnuje z funkcji prezydenta Rzeszowa, którym jest od 2002 roku.  

To oznacza, że w Rzeszowie mogą odbyć się przedterminowe wybory. Wcześniej do miasta wkroczy komisarz, wyznaczony przez premiera.

- Prezydent ma kłopoty ze zdrowiem i to utrudnia mu zarządzanie miastem - powiedziała nam urzędniczka z otoczenia prezydenta Ferenca.

Reklama

W południe biuro prasowe rzeszowskiego ratusza poinformowało, że w środę odbędzie się zdalna konferencja prasowa prezydenta miasta. Ferenc - jak powiedział Artur Gernand z biura prasowego - do końca miesiąca przebywa na urlopie.

80-letni Ferenc jest prezydentem Rzeszowa od 2002 r. Z wykształcenia jest ekonomistą.

Ma bogatą przeszłość polityczną. Od połowy lat 60. XX wieku do rozwiązania był członkiem PZPR. Później wstąpił do Socjaldemokracji Rzeczpospolitej Polskiej, a następnie do Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W latach 1994-2001 sprawował mandat radego Rzeszowa. Trzykrotnie bezskutecznie zabiegał o miejsce w Senacie. W 2001 r. z listy SLD-UP dostał się do Sejmu. Posłem był niewiele ponad rok.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy