Reklama

Nieoficjalnie: Pięciu członków RMN opowiedziało się za odwołaniem Jacka Kurskiego

Przedstawiciel Kukiz'15 w Radzie Mediów Narodowych zagłosował za odwołaniem Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP - napisał na Twitterze Paweł Kukiz. Według informacji PAP, głos ten oznacza, że pięciu członków Rady opowiedziało się za odwołaniem prezesa Telewizji Polskiej.

W piątek wieczorem prezydent Andrzej Duda ogłosił, że podpisał nowelę ustawy o radiofonii i telewizji i ustawy abonamentowej przyznającą w 2020 r. rekompensatę w wysokości 1,95 mld zł dla TVP i Polskiego Radia.

W briefingu w Pałacu Prezydenckim wziął też udział przewodniczący Rady Mediów Narodowych, Krzysztof Czabański. Podziękował prezesowi TVP za "prowadzenie Telewizji Polskiej w trudnych warunkach na rynku medialnym", po czym poinformował o zarządzeniu głosowania Rady Mediów Narodowych nad jego odwołaniem. Dodał, że głosowanie jest korespondencyjne i że z pięcioosobowej Rady już teraz wpłynęły cztery głosy za podjęciem uchwały w sprawie odwołania prezesa TVP.

Reklama

"Nasz przedstawiciel zagłosował za odwołaniem bandytki w TVP. Dzięki, Grzegorz!" - napisał Kukiz na Twitterze. Chodzi o Grzegorza Podżornego zgłoszonego do Rady Mediów Narodowych przez Kukiz'15.

Według nieoficjalnych informacji PAP, głos Grzegorza Podżornego oznacza, że pięciu członków Rady opowiedziało się za odwołaniem Jacka Kurskiego. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama