Reklama

Reklama

Nieoficjalnie: Nowe ugrupowanie na lewicy

Po lewej stronie sceny politycznej szykuje się nowe ugrupowanie. Z nieoficjalnych informacji IAR wynika, że jego inicjatorami mają być Grzegorz Napieralski i Andrzej Rozenek. Napieralski jest wciąż posłem SLD, jednak jego odejście jest kwestią niedługiego czasu.

Polityk przyznaje, że z polityką nie zamierza się żegnać, bo jego zdaniem jest to dobry moment na budowanie czegoś nowego. - Mocno rozdrobniona lewica, skonfliktowana i pogubiona, pierwszy raz ma szansę na to, żeby coś pozytywnego się wydarzyło. Wierzę głęboko, że gdyby ludzie się ze sobą porozumieli, to również ludzie z SLD, czy nawet SLD mogłoby taką inicjatywę wspierać, takiego szerokiego młodego ruchu - stwierdził były szef Sojuszu. 

Napieralski dodaje, że liderem nowego ugrupowania mogłaby zostać Barbara Nowacka z Twojego Ruchu, która jego zdaniem jest ciekawą postacią i pokazuje, że politykę można uprawiać inaczej, w sposób pozytywny. 

Reklama

Nie jest znana jeszcze nazwa nowej inicjatywy, wiadomo jednak że mogłaby już wystartować w najbliższych wyborach parlamentarnych na jesieni. Szczegóły poznamy prawdopodobnie już po świętach. Wtedy też powstać ma nowe lewicowe koło w Sejmie.

W poniedziałek sąd koleżeński SLD ukarał Grzegorza Napieralskiego 3-letnim zakazem pełnienia funkcji partyjnych.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy