Reklama

Nieoficjalnie: Jan Kanthak i Piotr Pyzik wiceministrami aktywów państwowych

Z nieoficjalnych informacji Interii wynika, że poseł Solidarnej Polski Jan Kanthak oraz były poseł PiS Piotr Pyzik zostaną wiceszefami Ministerstwa Aktywów Państwowych. Wnioski w tej sprawie czekają na podpis premiera.

Nominacja dla Jana Kanthaka to element negocjacji koalicyjnych - podkreśla 300polityka.pl, która jako pierwsza poinformowała o zmianach w MAP. 

Kanthak i Pyzik wiceministrami

Z ustaleń Interii wynika, że wnioski o nominacje dla Kanthaka i Pyzika czekają na podpis premiera Mateusza Morawieckiego. 

Jan Kanthak to poseł Solidarnej Polski, w przeszłości był gdańskim radnym oraz rzecznikiem Ministerstwa Sprawiedliwości. Z kolei Piotr Pyzik to były poseł Prawa i Sprawiedliwości VII i VIII kadencji, w przeszłości związany ze śląskim samorządem. 

Szefem Ministerstwa Aktywów Państwowych jest wicepremier Jacek Sasin. Jego zastępcy to: Maciej Małecki, Andrzej Śliwka i Karol Rabenda. 

Reklama

W ubiegłym tygodniu prezydent Andrzej Duda dokonał zmian w składzie Rady Ministrów. 

Wicepremierem oraz ministrem rolnictwa został Henryk Kowalczyk, ministrem sportu i turystyki - Kamil Bortniczuk, ministrem klimatu i środowiska - Anna Moskwa, ministrem funduszy i polityki regionalnej - Grzegorz Puda, a Piotr Nowak ministrem rozwoju i technologii.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zmiany w rządzie | Jan Kanthak | Piotr Pyzik

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy