Reklama

Reklama

"Niemiecki plan" według Glapińskiego. "Chcą obalić rząd PiS"

Zastanawiałem się, dlaczego Donald Tusk zaatakował mnie i Narodowy Bank Polski. Tu chodzi o zrealizowanie niemieckiego planu: obalenia rządu PiS i wprowadzenia nas do strefy ERM II, przedsionka do wprowadzenia euro - twierdzi prezes Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński.

Prezes NBP - Adam Glapiński - udzielił wywiadu dla tygodnika "Sieci". 

Adam Glapiński o "niemieckim planie" i Donaldzie Tusku

"To dzieje się teraz i tutaj. Obalić rząd, wprowadzić Polskę do strefy euro, podpisać się pod pomysłem państwa europejskiego. Taki jest ich plan. Z tym planem został wysłany do Polski Donald Tusk" - mówi Glapiński w wywiadzie. 

Jak dodaje prezes NBP, w ostatnim czasie zastanawiał się, dlaczego Donald Tusk "zaatakował go i Narodowy Bank Polski". Jak twierdzi, "szkodliwy dla Polski atak" musi mieć "głębsze przesłanie".

"I tu chodzi o zrealizowanie niemieckiego planu - obalenia rządu Prawa i Sprawiedliwości, ustanowienia jakiegoś 'rządu Tuska' - bo niekoniecznie on musi być premierem - i wprowadzenia nas do strefy ERM II, czyli związania złotego z euro trwałym kursem, co byłoby przedsionkiem do wprowadzenia euro" - dowodzi szef banku centralnego.

Reklama

Adam Glapiński: To nie patrioci, to konformiści

"W oficjalnym programie nowego rządu niemieckiego jest przecież budowa państwa europejskiego. Coś musi być pierwszym elementem tego planu. To przełamanie oporu Polski" - dodaje.

W wywiadzie szef NBP twierdzi również, że niektórzy walczą o realizację obcych interesów. "Polacy realizujący plany obcych państw kosztem Polaków - ich poziomu życia, bezpieczeństwa, niepodległości. To nie są patrioci, to konformiści. Tak jak przed laty komuniści w Polsce (...). To dziś elity Platformy Obywatelskiej, ta reprezentacja w Parlamencie Europejskim to często pierwsi sekretarze komunistycznego PZPR będącego agenturą sowiecką w Polsce" - ocenia Adam Glapiński. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy