Reklama

Reklama

Nieletni zabójca swojej ciężarnej dziewczyny usłyszał wyrok: 15 lat więzienia

Na karę 15 lat pozbawienia wolności skazał we wtorek Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu (woj. podkarpackie) 17-letniego Przemysława D. za zabójstwo swojej dziewczyny. Ofiara była z D. w ciąży. Wyrok nie jest prawomocny.

Chłopiec ma także - decyzją sądu - zapłacić rodzicom dziewczyny po 30 tys. zł zadośćuczynienia.

Ogłoszenie uzasadnienia wyroku, podobnie jak cały proces, odbyło się za zamkniętymi drzwiami. Gdy w takiej sprawie oskarżonym jest nieletni, proces musi toczyć się z wyłączeniem jawności. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy oskarżony odpowiada przed sądem tak, jak w tym wypadku - jak osoba dorosła.

Do zabójstwa doszło wiosną 2014 r. w Kłyżowie (pow. stalowowolski). Według oskarżenia 16-letni wówczas Przemysław D. udusił 17-letnią Małgorzatę. Jej ciało zakopał w pobliżu cmentarza, później w tym miejscu zasadził drzewka. Zwłoki znaleziono dwa dni później. Sekcja zwłok wykazała, że dziewczyna jeszcze oddychała, gdy została zasypana ziemią.

Reklama

17-latka była w piątym miesiącu ciąży, a ojcem dziecka był D. Według prokuratury między młodymi doszło do kłótni na tle przyszłości i wychowania dziecka.

Przemysław D. w śledztwie przyznał się do zabójstwa, a podczas wizji lokalnej odtworzył na manekinie przebieg zdarzenia. Biegli psychiatrzy uznali, że oskarżony ma ograniczoną poczytalność. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy