Reklama

Reklama

Niedzielski: Najprawdodpobniej w czwartek ogłosimy decyzję w sprawie drugiej dawki przypominającej dla osób 60+

- W tej chwili prowadzimy konsultacje z Radą ds. COVID, która ma jutro posiedzenie i zespół ds. wakcynacji wyda w tym tygodniu opinię. Najprawdopodobnie w czwartek ogłosimy decyzję - powiedział Adam Niedzielski, zapytany o drugą dawkę przypominającą szczepionki przeciwko COVID-19 dla osób w wieku powyżej 60 lat.

Minister zdrowia zapytany o rekomendację EMA dotyczącą drugiej dawki przypominającej szczepionki przeciwko COVID-19 dla osób w wieku powyżej 60 r. ż., odpowiedział: - W tej chwili prowadzimy konsultacje z Radą ds. COVID-19, która ma jutro posiedzenie i zespół ds. wakcynacji wyda w tym tygodniu opinię. Najprawdopodobnie w czwartek ogłosimy decyzję, o ile oczywiście wszystkie opinie będą pozytywne.

- Dolegliwość obecnej fali związanej z Omikronem, mimo dużej liczby infekcji, nie przekłada się na dużą liczbę hospitalizacji - zauważył Niedzielski. Dodał, że na razie nie ma potrzeby uruchamiania punktów masowego testowania na obecność koronawirusa.

Reklama

Niedzielski o reformie POZ

Adam Niedzielski przebywał w poniedziałek w Tarnowskich Górach. Podczas konferencji prasowej mówił o rozpoczętej 1 lipca reformie Podstawowej Opieki Zdrowotnej. - Od kilku dni mamy pierwszy etap reformy POZ. Reformy, która była bardzo oczekiwana przez pacjentów, szczególnie w dobie postcovidowej - powiedział Niedzielski.

- Będzie też drugi etap - wdrożenie opieki koordynowanej, który będzie miał miejsce od 1 października - dodał.

- To potężna zmiana, która zwiększa możliwości pacjentów. Zmiana, która oznacza dodatkowe środki - stwierdził Niedzielski.

Program reformy podstawowej opieki zdrowotnej minister zdrowia ogłosił w połowie czerwca. Reforma skupia się na pięciu zmianach: realizacji programów profilaktycznych, poszerzeniu zakresu badań diagnostycznych, zmianie opieki nad chorymi przewlekle, wdrożeniu opieki koordynowanej POZ oraz na wprowadzeniu rozliczania jednostkowego wybranych porad pielęgniarskich.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy