Reklama

Reklama

Niedziele handlowe lipiec 2018. Kiedy będą zamknięte sklepy?

W najbliższą niedzielę, 8 lipca, nie zrobimy zakupów. Sklepy zamknięte będą też w dwie kolejne niedziele. W tym miesiącu jedynie w niedzielę 29 lipca będziemy mogli wybrać się do centrów handlowych.

Przypomnijmy - zgodnie z ustawą, która weszła w życie 1 marca, handel w niedziele dozwolony jest tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Złamanie zakazu karane jest kwotą od tysiąca do nawet 100 tys. Zł. Dla uporczywie łamiących ustawę przewidziana jest kara ograniczenie wolności.

Nad przestrzeganiem przepisów czuwa Państwowa Inspekcja Pracy.

"Ubogi" lipiec

Kalendarz na lipiec dla wielbicieli zakupów pod względem handlowych niedziel jest szczególnie "ubogi".

Prócz zeszłej niedzieli, która wypadła 1 lipca, tylko 29 lipca wszystkie sklepy będą otwarte. Trzy kolejne niedziele, a więc 8, 15 i 22 lipca zgodnie z ustawą będą niehandlowe.

Reklama

W 2018 roku, nie licząc lipca, czeka nas jeszcze 12 handlowych niedziel.

Które sklepy będą otwarte?

Zakaz handlu w niedziele nie obowiązuje w kilku miejscach. Otwarte będą m.in. piekarnie, cukiernie, lodziarnie, a także stacje paliw płynnych, kwiaciarnie czy sklepy z pamiątkami. Zakupy zrobimy również w sklepach z prasą, biletami komunikacji miejskiej, wyrobami tytoniowymi oraz kuponami gier losowych i zakładów wzajemnych. Czynne będą też placówki pocztowe.

W niedzielę zrobimy także zakupy w placówkach handlowych na dworcach, w portach i przystaniach morskich, na lotniskach, w strefach wolnocłowych, w środkach komunikacji miejskiej, autobusowej, kolejowej, rzecznej, morskiej i lotniczej.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy