Reklama

Reklama

Niedziele handlowe 2018. Czy 12 sierpnia zrobimy zakupy?

W sierpniu dwie z czterech niedziel będą wolne od handlu: w te dni nie zrobimy zakupów. Jak będzie w najbliższy weekend?

Zgodnie z ustawą, która weszła w życie 1 marca, handel w niedziele dozwolony jest tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę każdego miesiąca.

Złamanie zakazu karane jest kwotą od tysiąca do nawet 100 tys. zł. Dla uporczywie łamiących ustawę przewidziana jest kara ograniczenia wolności. Nad przestrzeganiem przepisów czuwa Państwowa Inspekcja Pracy.

W najbliższą niedzielę większość sklepów będzie zamknięta. 12 sierpnia jest bowiem dniem wolnym od handlu. Nie oznacza to, dokonanie zakupów będzie niemożliwe.

Przypominamy - w niedziele niehandlowe po zakupy można udać się m.in. do piekarni, cukierni czy lodziarni. Otwarte są także stacje paliw, sklepy z prasą, biletami komunikacji miejskiej, wyrobami tytoniowymi oraz kuponami gier losowych i zakładów wzajemnych.

Reklama

Na klientów czekają także placówki pocztowe, kwiaciarnie i sklepy z pamiątkami.

W niedzielę zrobimy także zakupy w placówkach handlowych na dworcach, w portach i przystaniach morskich, na lotniskach, w strefach wolnocłowych, w środkach komunikacji miejskiej, autobusowej, kolejowej, rzecznej, morskiej i lotniczej.

Reklama

Reklama

Reklama