Reklama

Reklama

Niebezpieczny wirus z Chin. Polskie MSZ apeluje

W związku z rozprzestrzenianiem się tajemniczego wirusa z Chin polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje do osób, które planują podróż do Azji, o śledzenie bieżących doniesień na jego temat. Ministerstwo rekomenduje także obserwowanie komunikatów międzynarodowych portów oraz linii lotniczych.

Epidemia nowego typu koronawirusa wybuchła w chińskim mieście Wuhan tuż przed Nowym Rokiem. Objawy choroby obejmują gorączkę, trudności w oddychaniu, a także nacieki w płucach.

Chińska telewizja publiczna podała w środę, że w wyniku zarażenia zmarło już 17 osób, a potwierdzonych przypadków zarażenia jest 444. Z kolei dziennik "China Daily" poinformował, że zarażone są już 544 osoby.

Władze Wuhan chcą, by mieszkańcy nie opuszczali miasta od czwartku do odwołania. Zawieszony zostaje wszelki transport publiczny, którym można wydostać się z aglomeracji (więcej na ten temat TUTAJ).

Reklama

Poza Chinami nowy koronawirus został wykryty również w Tajlandii, Japonii, Korei Południowej, Hongkonku i USA.

Apel MSZ

O śledzenie bieżących doniesień na temat niebezpiecznego wirusa przed podjęciem decyzji o wyjeździe w region Azji, szczególnie Azji Południowo-Wschodniej, apeluje polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Jak czytamy w komunikacie MSZ, najbardziej aktualne i wiarygodne informacje na temat sytuacji w Chinach można znaleźć na stronie Światowej Organizacji Zdrowia oraz Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

"Rekomendujemy także obserwowanie komunikatów międzynarodowych portów oraz linii lotniczych, które podejmują własne działania prewencyjne" - pisze MSZ.

Cały komunikat MSZ można znaleźć TUTAJ.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje