Reklama

Reklama

Niebezpieczny Wielki Mur. Andrzej Duda uniknął upadku

Podczas kilkudniowej wizyty w Chinach prezydent Andrzej Duda znalazł czas na zobaczenie Wielkiego Muru. Warunki pogodowe nie sprzyjały zwiedzaniu.

Podczas zwiedzania Wielkiego Muru prezydent trafił na przeszkodę. Musiał pokonać mocno oblodzony fragment ścieżki. Nie popsuło to jednak humoru Andrzejowi Dudzie.

Na zakończenie wizyty prezydent spotka się z Polakami mieszkającymi w Chinach i weźmie udział w koncercie laureata tegorocznego konkursu chopinowskiego. Na ten dzień zaplanowano także spotkanie prezydenta z przewodniczącym chińskiego parlamentu Zhang Dejiangiem.

Podczas kilkudniowej wizyty w Chinach prezydent Duda spotkał się w Pekinie z prezydentem Xi Jinpingiem, a z premierem Li - w Suzhou na wschodzie kraju, gdzie wziął także udział w szczycie gospodarczym państw Europy Środkowo-Wschodniej i Chin - "16+1". Wcześniej w Szanghaju polski prezydent otworzył Polsko-Chińskie Forum Gospodarcze.    

Reklama

Na briefingu prasowym zorganizowanym w czasie zwiedzania Wielkiego Muru prezydent podsumował kończącą się wizytę w ChRL. Wyraził nadzieję, że rozmowy, które odbył z chińskimi przywódcami, będą istotnym impulsem do otwarcia rynku chińskiego przede wszystkim dla polskich produktów rolnych. Zaznaczył, że ze strony chińskiej jest zainteresowanie polskimi produktami rolnymi, co - jak wskazał - jest szansą dla polskich rolników. 

Zadowolony prezydent chętnie pozował do zdjęć, a nawet sam wyciągnął telefon i sfotografował widoki. Zrobił sobie też selfie. 

Prezydent Andrzej Duda wróci do kraju w piątek. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy