Reklama

Reklama

Nie żyje znany opozycjonista Maciej Miatkowski

Zmarł Maciej Miatkowski, uczestnik Grudnia '70, działacz Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża, blisko zaprzyjaźniony z Lechem Kaczyńskim i Anną Walentynowicz.

Maciej Miatkowski  zmarł 20 grudnia 2017 roku w Gdańsku

Po sierpniu 1980 roku był działaczem "Solidarności" Stoczni Gdańskiej. W okresie stanu wojennego zaangażowany w działalność Tajnej Komisji Zakładowej. Z tego powodu był więziony od grudnia 1983 roku do marca 1984 roku. W 2006 roku odznaczony przez Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski.

Uroczysta Msza Święta pogrzebowa odbędzie się 27 grudnia 2017 r. o godzinie 10.45 w Kościele pw. Matki Boskiej Fatimskiej w Gdańsku (plac Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1). Uroczystości pogrzebowe na Cmentarzu Srebrzysko w nowej kaplicy rozpoczną się o godzinie 12.30. Wezmą w nich udział przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy