Reklama

Reklama

Nie żyje Ryszard Miazek. Były prezes TVP i Polskiego Radia miał koronawirusa

W piątek (30 października) zmarł Ryszard Miazek, były prezes TVP i Polskiego Radia. Jak poinformowały Wirtualne Media - przyczyną śmierci było zarażenie się koronawirusem. Miał 75 lat.

Ryszard Miazek był publicystą i ekonomistą. Urodził się 1945 r. w Kocierzewie koło Łowicza. 

Ukończył w 1980 studia na Wydziale Ekonomiczno-Rolnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, a w 1987 r. uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych. 

W 1992 r. był rzecznikiem prasowym rządu Waldemara Pawlaka. Od 1993 do 1996 r. był członkiem Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w latach 1996-1998 był prezesem zarządu Telewizji Polskiej, a od 2000 do 2002 r. zarządzał z kolei Polskim Radiem. 

Ryszard Miazek miał 75 lat. Przyczyną śmierci było zakażenie koronawirusem, z którym - jak podają Wirtualne Media - zmaga się także przebywająca obecnie w szpitalu żona byłego prezesa TVP.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy