Reklama

Reklama

Nie żyje najstarszy więzień Auschwitz Izrael Kristal

W wieku 114 lat w Haifie zmarł Izrael Kristal, były więzień hitlerowskiego obozu koncentracyjnego obozu w Auschwitz, uznawany za najstarszego mężczyznę na świecie.

Urodził się w 1903 roku w Żarnowie koło Końskich. W chwili wybuchu II wojny światowej mieszkał w Łodzi, gdzie prowadził fabrykę słodyczy. Podczas okupacji niemieckiej trafił do łódzkiego getta, skąd został wywieziony do obozu w Auschwitz.

W czasie wojny stracił rodzinę - żonę i dwoje dzieci. Po wojnie powrócił do Łodzi, a w 1950 roku wyemigrował do Izraela.

W 2016 roku został oficjalnie uznany za najstarszego żyjącego mężczyznę na świecie.  

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy