Reklama

Reklama

Nie żyje ks. Adam Myszkowski. Został ciężko pobity

Zmarł ks. prał. Adam Myszkowski, proboszcz parafii w Wielkiej Woli - Paradyżu. Na początku marca duchowny został ciężko pobity. O jego śmierci poinformowała diecezja radomska.

"Ze smutkiem informujemy, że dziś, 17 marca, w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Łodzi zmarł ks. prał. Adam Myszkowski, proboszcz parafii w Wielkiej Woli - Paradyżu i dziekan dekanatu żarnowskiego" - poinformowano na stronie internetowej diecezji radomskiej. 

Ciężko pobity przez 47-latka

Na początku miesiąca duchowny został ciężko pobity, był operowany. Leżał na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi. Przez dwa tygodnie nie odzyskał przytomności.

Zarzut usiłowania zabójstwa księdza usłyszał 47-latek, który zaatakował proboszcza. Mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

Reklama

Do napaści na kustosza Sanktuarium w Paradyżu doszło na początku marca. Policjanci zostali wówczas powiadomieni o poważnych obrażeniach ciała, w tym głowy, jakich doznał 69-letni ksiądz, wieloletni proboszcz paradyskiej parafii. Duchowny miał zostać zaatakowany przez nieznanego sprawcę, kiedy zamykał bramę na plebanię.

Kim był ks. prał. Adam Myszkowski?

Ks. prał. Adam Myszkowski urodził się 18 grudnia 1952 roku w Radoszycach. Pochodzi z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Radoszycach. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu w 1971 roku. W czasie formacji seminaryjnej odbył dwa lata obowiązkowej służby wojskowej w kompanii kleryckiej w Szczecinie-Podjuchach. Święcenia kapłańskie otrzymał 3 czerwca 1978 roku z rąk Sł. Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego.

Jako wikariusz był duszpasterzem w Brzeźnicy (1978-1980), Jastrzębiu koło Wierzbicy (1980-1988) i w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach (1988-1992). W 1992 roku został proboszczem parafii w Wielkiej Woli - Paradyżu oraz kustoszem Sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego oraz Krwi Zbawiciela. 

Od 2000 roku był dziekanem dekanatu żarnowskiego. W grudniu 2002 roku został kanonikiem honorowym Kapituły Świętego Bartłomieja w Opocznie, a w 2008 roku otrzymał godność kapelana honorowego Jego Świątobliwości (tytuł prałata).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy